logo Calivita
Twój Koszyk obecnie jest pusty
newsleter  zostań klubowiczem  produkty calvita  zestawy 

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA, które są poparte nauką i badaniami.

 

DIETA ZGODNA Z GRUPĄ KRWI 
wg. dr Petera J. D' Adamo


Niebagatelne znaczenie na naszą kondycję ma nie tylko odpowiednia dieta, ale także jej rodzaj związany z grupą krwi. Przez ponad cztery dekady w renomowanych instytutach naukowych prowadzono żmudne badania, których wyniki do dziś budzą niemałe zdziwienie nie tylko w świecie naukowym. Okazało się, że grupa krwi ma niebagatelne znaczenie nie tylko podczas transfuzji.

Grupa amerykańskich naukowców pod kierownictwem dra Pitera J. D"Adamo, analizując tysiące podstawowych składników naszej diety, przedstawiła to, o czym wiele osób dotychczas tylko przypuszczało. Otrzymane rezultaty potwierdziły wcześniejsze teorie, że ekstrakty z niektórych grup produktów zlepiały czerwone krwinki. Proces ten, znany pod specjalistyczną nazwą aglutynacji, powodowały lektyny, jakich nie brakuje zarówno w pokarmach pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego. Stąd o krok od potwierdzenia wieloletnich teorii głoszących, że nieodpowiednio dobrana dieta do grupy krwi może wiązać się z występowaniem wielu chorób i uszkodzeniami narządów wewnętrznych.

Dr J. D"Adamo nie tylko opracował listę produktów żywnościowych niezalecanych dla poszczególnych grup krwi, ale także określił, jaka dieta może zatrzymać negatywne zmiany lub nawet poprawić stan zdrowia. Odpowiednie dobranie diety do grupy krwi może nie wystarczyć, zwłaszcza, kiedy żyjemy w czasach mocno przetworzonej żywności.

Mając już wskazówki, możemy dzięki temu nie tylko zmienić nawyki żywieniowe, ale także poszukać wsparcia w suplementacji, która dedykowana jest osobom o poszczególnych grupach krwi. Warto przyjrzeć się im nieco bliżej.

Co najmniej od kilkunastu lat, wraz z rozwojem ruchów ekologicznych i wolnościowych, coraz większą popularnością cieszy się dieta wegetariańska. Jednak nie każdemu służy regularne spożywanie sojowych produktów i unikanie zwierzęcego białka. W tym mleka i jego przetworów.

Grupa 0 popularna była zwłaszcza u narodów myśliwskich, wojowniczych, czyli tam, gdzie podstawowym pokarmem było mięso upolowanych zwierząt.

Grupa A zaś przeważała u ludów rolniczych, jakie nie tylko zrezygnowały ze zbieractwa, ale także szybko opanowały podstawy hodowli roślin, w tym bogatych w białka zbóż.

Potomkowie myśliwych, czyli osoby z grupą krwi 0, ze względu na uwarunkowania genetyczne nawet w przypadku bogatej w białko zwierzęce diety, mogą mieć kłopoty z wieloma przypadłościami i schorzeniami:

 • zapalenie stawów,
 • artretyzm,
 • wrzody,
 • zgaga,
 • alergie,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • tarczyca
 • niedoczynność nerek


Dla osób z tą grupą krwi zalecana jest nie tylko suplementacja, ale także niemała dawka ruchu. Witaminy z grupy B (B1, B5, B6), kwas liponowy, glutamina czy L-tyrozyna w połączeniu z aktywnością będą gwarancją zdrowia i witalności przez długie lata.

Potomkowie rolniczych ludów, czyli osoby z grupą krwi A, mają odporny na zmiany układ pokarmowy. Łatwo adaptują się do zmian środowiskowych i dietetycznych. Niekiedy jednak i one miewają kłopoty wynikające z nieodpowiednio zbilansowanego pożywienia. Odpowiednia dieta oraz w wielu przypadkach niezbędna suplementacja wspomogą w walce z chorobami zwanymi cywilizacyjnymi, na które szczególnie często zapadają osoby z grupą krwi A:

 • cukrzyca,
 • choroby naczyniowo-sercowe,
 • astma,
 • zapalenie płuc,
 • anemia,
 • nowotwory


Żeń-szeń, witaminy: C, B1, B5, B6, B12, cynk czy tyrozyna – tych substancji szczególnie może brakować i one koniecznie powinny znajdować się w codziennej diecie potomków dawnych rolników. Oczywiście odpowiednio dobrana dawka ruchu będzie także wskazana.

Według dr D’Adamo, grupa krwi B powstała jako genetyczne połączenie rozbieżnych kultur i grup społecznych, zaś jej rozwój związany jest z migracjami oraz wojnami. Można w niej znaleźć zarówno wiele cech grupy krwi 0 oraz A. Jest więc to połączenie agresywnej (wojowniczej) natury ze spokojem i wrażliwszą naturą osób mających pochodzenie u ludów typowo rolniczych, stroniących od wojen i polowań. Dlatego też nie jest łatwo znaleźć odpowiednią dietę dla osób o tej grupie krwi. Zbyt dużo przeciwstawności. Z jednej strony można spodziewać się niemałej odporności, ale jednocześnie wiele z organów jest szczególnie wrażliwa. Dlatego jeszcze większe znaczenia mają odpowiednio dobrane suplementy.

Bioflawonoidy, witaminy: C, B6, B1, lecytyna, arginina, magnez czy cynk. Odpowiednia ilość będzie zapobiegać takim chorobom, jak: cukrzyca, niedoczynność nerek, zawały, udary, kamienie żółciowe czy syndrom chronicznego zmęczenia. Odpowiednia dieta, suplementy i ruch z pewnością nie zaszkodzą.

Najmłodszą grupą krwi jest AB, jaka powstała z przemieszania wrażliwej grupy A z bardziej zróżnicowaną B. Swoisty dualizm sprawia, że ciężko jest jednoznacznie określić zarówno zagrożenia oraz właściwości. Najbardziej wskazana będzie żywność bogata w antyutleniacze. Także porządne suplementy z antyoksydantami będą dobrym rozwiązaniem. Dr Piter J. D"Adamo szacuje, że grupa AB powstała przed 1500 laty, co powoduje, że osoby z tą grupą są szczególnie wrażliwe na choroby i schorzenia cywilizacyjne. Astma, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, nowotwory czy zwiększona podatność na choroby wirusowe – mając tę grupę krwi, szczególnie warto uważać  na te przypadłości. Wiele współczesnych schorzeń w połączeniu z kiepskiej jakości żywnością to poważne zagrożenia, zwłaszcza dla osób o grupie krwi AB. Dlatego też ta wciąż tajemnicza grupa budzi niemałe zainteresowanie także w świecie naukowym.

Możemy spodziewać się, że w najbliższych latach dzięki badaniom będziemy więcej wiedzieć o wpływie grupy krwi na naszą codzienność. Na nasze zdrowie. I to bez względu, jakiej grupy krew płynie w naszych żyłach.  0, A, B, AB – do niedawna symbole te mówiły nam tak niewiele, ale dzięki drowi D’Adamo mamy świadomość, jak kierować codziennymi nawykami, żeby cieszyć się zdrowiem, urodą i dobrym samopoczuciem przez długie lata.

 

 

          

   Więcej informacji znajdziesz: Kompleks witamin dla grup krwi

 

   Dieta dla: grupy 0, grupy A, grupy B, grupy AB

 

Jeśli chcesz zrozumieć przyczynę swoich problemów zdrowotnych, a dotychczas nie wiesz  jaką masz grupę krwi, nie zwlekaj z jej oznaczeniem !!!

KONTAKT

suplementyok - sklep - kontakt

 

Formularz Kontaktowy


info@suplementyok.pl


logo2 Calivita
SuplementyOK COPYRIGHT © SuplementyOK '2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita International. Autor strony ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita© International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za tę witrynę. Produkty w ofercie CaliVita© International, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząc się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.