logo Calivita
Twój Koszyk obecnie jest pusty
newsleter  zostań klubowiczem  produkty calvita  zestawy 

Oczyszczanie organizmu jest najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie go w stanie dobrego zdrowia. Organizm oczyszczony z toksyn i złogów toksycznych zalegających w jelitach, naczyniach krwionośnych, komórkach (zwłaszcza tłuszczowych) znacznie lepiej radzi sobie z utrzymaniem równowagi i jest odporniejszy na infekcje.

Zapewnisz sobie energię, młodość i witalność. Zaproponowane przeze mnie zestawy pomogą ułożyć odpowiednią dla Ciebie kurację.

Poniżej znajdziesz kilka propozycji. Wybierz tą, która Ci najbardziej odpowiada lub potraktuj te informacje jako inspirację do swojej własnej kuracji.

I. Kuracja lecznicza podczas infekcji - oczyszczanie z pasożytów i toksyn:

Kuracja Oczyszczająca przyniesie efekt jeżeli:  

 • w czasie jej trwania wyeliminujesz z diety cukier i słodycze, wyroby z białej mąki i białe pieczywo (stosuj dietę zgodnie z grupą krwi)
 • będziesz regularnie zażyał/a wskazane produkty
 • pił/a dużo wody, szczególnie należy popijać Nopalin - 1  pełną szklanką
 • zastosujesz ww. produkty, będziesz zażywał/a odpowiednie dawki w odpowiednim czasie. 

UWAGA - przed podaniem ParaProteX-u !!!
Warto wstępnie uruchomi podstawowe mechanizmy oczyszczania: jelita i wątrobę stosując  produkty m.in. Nopalin, Liver Aid i AC-Zymes, a dopiero po tygodniu wprowadzić ParaProteX.

W sytuacjach poważnego zatrucia organizmu toksynami z pasożytów (drożdżaki,, robaki, bakterie), warto podawać również OCEAN21 (dostępny w Rotterdamie) lub Liquid Chlorophil i etap wstępny udrażniania kanałów wydalniczych przedłużyć nawet do 1 miesiąca. Dopiero po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie ParaProteX. To bardzo  ważne, aby zminimalizować objawy oczyszczania i sprawnie usuwać toksyny powstałe w wyniku wybijania pasożytów z organizmu.

AC - Zymes - dawka: 3 x 2 kapsułki 0.5 godz. przed posiłkiem (1 kapsułka na 10 kg wagi ciała)

Nopalin - dawka: 3 x 2 tabletki - 1 godz. po posiłku ( 1 tabletka na 10 kg wagi ciała)

U osób dorosłych  kurację rozpoczynamy od podawania 2 tabletek (na noc) ParaProteX-u dziennie i zwiększamy ją stopniowo co 3 -4 dni o kolejną. Dochodzimy do podawania dawek maksymalnych i na nich pozostajemy do końca kuracji czyli przez ok. 2 miesiący. Po tym czsie robimy 1 miesiąc przerwy i wracamy ponownie do kuracji przez 1 miesiąc, aby wybić tzw. przetwalniki. W tym czasie stosujemy już dawkę maksymalną np. 3 x 2 tabletki. 

 • 1-4 dzień - 2 tabletki na noc; 
 • 5-8 dzień - 1 tabletka rano, 2 tabletki na noc;  
 • 9-12 dzień - 1 rano, 1 w południe i 2 na noc;  
 • 13-16 dzień - 2 rano, 1 w południe i 2 na noc;
 • 17-20 dzień - 3 x 2 w ciągu dnia - tę dawkę stosujemy do końca 2 - go miesiąca.

Oblicz  maksymalną dawkę ParaProteX dla siebie, do jakiej powinieneś dojść stopniowo:
Maksymalnie stosuj 1 tabletka na 10 kg masy ciała dziennie.
Dzienną dawkę stosuj w kilku 2 lub 3 mniejszych porcjach np. 3 x po 2 tabl. dziennie dla osoby o wadze ok. 60kg.

Warto pamiętać o dodatkowym wspomaganiu układu immunologicznego. W tym celu można podawać muliwitaminy, C 500, Garlic Caps lub idealny do tego celu Immunaid.

II. Oczyszczanie z toksyn chemicznych - jak zmniejszyć skutki zatrucia toksynami? 

Z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę jak groźne dla zdrowia są toksyny przyjmowane w dużych ilościach np. toksyny z papierosów, wyziewy spalin, rozpuszczalniki, lakiery. Osoby narażone na stały kontakt z takimi toksynami mają poważny problem. Najczęściej bowiem, nie znają żadnego skutecznego sposobu na likwidację zagrożenia. Rzecz jasna najlepszym sposobem jest unikanie kontaktu z toksynami, jednak nie zawsze jest to możliwe.

Każdy, kto jest w takiej właśnie sytuacji może z powodzeniem skorzystać z kuracji oczyszczającej organizm z toksyn.

Jej celem jest pozbycie się toksyn z całego organizmu oraz regeneracja powstałych uszkodzeń.  Najlepsze efekty uzyskamy, jeśli zastosujemy ją mając czyste jelita. W przeciwnym wypadku toksyny z jelit będą w dalszym ciągu zatruwały organizm. 

Osoby stale narażone na działanie toksyn np. osoby pracujące w środowisku toksycznym powinny na stałe używać przynajmniej:  

 • Liquid Chlorophill (3 łyżki wlać do wody i popijać w ciągu dnia) i Smokerade ( 1 tabletka dziennie po posiłku).

Włączając okresowo pozostałe suplementy diety:

 • Polinesian Noni - 2 x 30 ml (0.5 godz. przed posiłkiem), który można wymienić na Ocean 21 (dostępny w ofercie globalnej- tylko dla klubowiczów Calivita) - 40 ml 1x dziennie lub rozcieńczyć w litrze wody i popijać w ciągu dnia między posiłkami.

W takiej sytuacji Polinesian Noni warto stosować w ilości przynajmniej 1 butelka na kwartał (jeden miesiąc picia Noni, potem dwa miesiące przerwy i znowu kolejna butelka Noni).

 • Spirulinę Max( słabsza od Ocean 21)  można stosować w podobny sposób tzn w pierwszym miesiącu podana w dawkach: 4 tabletki 2 x dziennie pół godziny przed posiłkiem. Popij przynajmniej jedna szklanką wodyw. W dwóch następnych miesiącach połowa porcji; 2 x 2 tabletki i potem kolejny miesiąc zwiększona dawka.

Liquid Chlorophyll można stosować zamiennie z Green Care, natomiast Smokerade z Mega Protect 4 Life..  

III. Oczyszczanie wątroby. 

Prawidłowy stan wątroby ma olbrzymie znaczenie jeśli chodzi o stan naszego zdrowia. Jest ona najważniejszym organem naszego organizmu. Od stanu komórek wątrobowych zależy właściwe spełnienie jej dwóch głównych ról. Do zadań wątroby należy:

 • przekształcenie składników odżywczych w substancje lepiej przyswajalne przez nasz organizm
 • odtrucie organizmu z toksyn pochodzenia zewnętrznego lub wewnętrznego(toksynymetaboliczne)

Od pracy komórek wątrobowych zależy właściwa produkcja żółci, heparyny (reguluje właściwą krzepliwość krwi) oraz niektórych białek odpornościowych. Wątroba jest również magazynem glikogenu, który jest "zapasowym energetycznym paliwem"naszego organizmu. W narządzie tym gromadzone są równieżwitaminy: A, D, B12, i znaczne ilości żelaza. Wątroba ma jednak zdolność do regeneracji i następuje przywrócenie funkcji narządu upośledzonego podczas uszkodzeń (toksyny, niedokrwienie, zapalenie czy zabieg operacyjny). Kiedy jednak uszkodzenia hepatocytów (komórek wątrobowych) są bardzo duże lub kiedy czynniki działają przez dłuższy czas, dochodzi do nieodwracalnego zniszczenia struktury tego narządu i ustają ostatecznie jego funkcje. 

Tylko od nas zależy,  czy regenerujące się komórki wątrobowe będą miały wsparcie. Wszystko zależy od odpowiedniej diety i oraz optymalnej suplementacji. 

Jak pomóc komórkom wątrobowym w ich pracy i regeneracji?

 • ograniczmy spożycie tłuszczów nasyconych, gdyż strawienie ich wymaga wzmożonego wydzielania przez wątrobę żółci,
 • unikajmy alkoholu, nawet niewielkie dawki ale systematycznie przyjmowane są dla komórek wątrobowych toksyczne,
 • jedzmy częściej (4-5 posiłkó)w małych porcjach, gdyż oszczędzamy wątrobę przed forsowną pracą i rozłożymy tę pracę w czasie,
 • nie stosujmy drakońskich głodówek, gdyż zubożylibyśmy przez to zawarte w niej magazyny glikogenu,
 • nie dopuszczajmy do nadwagi, może ona doprowadzić do dysfunkcjitego narządu (stłuszczenie wątroby),
 • jedzmy duże ilości warzyw, szczególnie tych które zawierają duże ilości witaminy B1, B2, B6, PP (brokuły, kalafior, kapusta, kukurydza, soja). 

Dbajmy o nią regularnie, a będziemy cieszyć się doskonałym zdrowiem przez długie lata. 

Stosujmy wspomagające suplementy.  

Do jej oczyszczenia i regeneracji użyj:

Liver Aid - 3 kapsułki 3 x dziennie przed posiłkiem

Super Soya Lecithin - 2 kapsułki rano i 2 wieczorem po posiłku

Kuracja powinna trwać miesiąc. Powtarzajmy ją profilaktycznie przynajmniej raz w roku. Jeśli lubisz ciężkostrawne, tłuste, smażone jedzenie lub chętnie i często sięgasz po alkohol oba te produkty powinny na stałe znaleźć się w Twoim jadłospisie.

IV. Oczyszczanie nerek.

Kuracja przydatna dla osób mających skłonności do tworzenia się piasku i kamieni nerkowych.

Nerki również odgrywają znaczącą rolę w zakresie detoksykacji. Jest to głownie wydalanie z organizmy produktów przemiany materii rozpuszczalnych w wodzie. W nerkach dochodzi do oczyszczania z licznych toksycznych środków chemicznych, toksyn polekowych i metali ciężkich.

Do oczyszczania nerek stosujemy:

Polinesian Noni     -  30 ml na czczo rano, pół godziny przed posiłkiem
Liquid Chlorophyll -  3 łyżki wlać do wody i popijać w ciągu dnia
Beta Caroten       – 2x 1 tabletka po posiłku
 

Polinesian Noni można wymienić na Ocean 21(dostępny w ofercie globalnej- tylko dla klubowiczów) - 40 ml 1x dziennie lub rozcieńczyć w litrze wody i popijać w ciągu dnia ( nie w trakcie posiłków).

V. Oczyszczanie naczyń krwionośnych (cholesterol).

Stosujemy ją profilaktycznie, lub jako kurację zmniejszającą poziom cholesterolu. W takim przypadku warto zwiększyć dawkę

Profilaktyka:

Cholestone - 3x 2 tabletki w trakcie posiłku

 Triple Potency Lecithin - 2 x 2 przed posiłkiem

Nopalin - 3 x 2 między posiłkami Koniecznie popijać co najmniej szklanką wody. 

W trakcie leczenia powiększ kurację o :

Omega3  - 3 x 1 kapsułka przed posiłkiem

C Plus  - 3x 2 tabletki w trakcie posiłku

Liver Aid - 3 x 2 po posiłku 

Witamin E - 2 x 2 kapsułki przed posiłkiem

Uwagi do stosowanych KURACJI oczyszczających:

 • Ważne, by każdego dnia dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość pastylek. Jeśli pominiesz jakąś porcję, następnym razem zjedz podwójną. Nic się nie stanie. Byle nie powtarzało się to zbyt często.
 • Na początku kuracji oczyszczających zawsze występują jakieś dodatkowe objawy. Mogą to być luźne stolce, częstsze oddawanie moczu, zmiana zapachu potu, większy osad na języku, powiększenie węzłów chłonnych, wypryski skórne. Im bardziej zanieczyszczony organizm, tym więcej objawów możesz się spodziewać. Zwiększ ilość wody. Nie przerywaj kuracji jeśli objawy są tylko uciążliwe. Pożegnanie z toksynami zalegającymi latami, to niby nie duży problem, ale jednak może na początku być trochę kłopotów, ale potem, będziesz miał/a więcej energii, siły i lepsze samopoczucie. 

 Wybór jest trudny: Zdrowo czy Niezdrowo.

KONTAKT

suplementyok - sklep - kontakt

 

Formularz Kontaktowy


info@suplementyok.pl


logo2 Calivita
SuplementyOK COPYRIGHT © SuplementyOK '2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita International. Autor strony ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita© International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za tę witrynę. Produkty w ofercie CaliVita© International, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząc się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.