logo Calivita
Twój Koszyk obecnie jest pusty
newsleter  zostań klubowiczem  produkty calvita  zestawy 

Kiedy jesteśmy bezradni, bo męczą nawracające infekcje górnych dróg oddechowych a leki nam nie pomagają bo wręcz osłabiają nasz układ odpornościowy, warto przejść gruntowne oczyszczanie z zatruwających organizm toksyn i pasożytów.

Co mówi na ten temat  Przewodnicząca Zespołu Doradców Medycznych CaliVita International

Prof. dr Valerii Szedlak-Vadócz? 

 

„Zanim rozpocznę właściwą kurację leczniczą, wszyscy moi pacjenci przechodzą fundamentalny etap przygotowawczy - gruntowne oczyszczenie z zatruwających organizm pasożytów. Stosuję ParaProteX...”

Do czego doprowadzają toksyny i co powodują w naszym organizmie? Krótka odpowiedz; do zakwaszenia.

Co to jest i na czym polega zakwaszenie organizmu i jaki to ma wpływ na nasze zdrowie?

 

Skład mikroflory jelita może być zmieniany z negatywnymi konsekwencjami dla nas samych. Jest wiele czynników, które zaburzają lub niszczą przyjazne bakterie. Tymi sprawcami mogą być leki przeciwdrobnoustrojowe (m.in. antybiotyki, sterydy, doustne środki antykoncepcyjne, hormonalne, środki przeciwbólowe itp.)

  Występuje sytuacja sprzyjająca pojawieniu się lub pogłębieniu infekcji grzybiczej,  Zużywane są zapasy alkalicznych rezerw neutralizujących zakwaszone środowisko .

Kuracja lecznicza podczas infekcji - oczyszczanie z pasożytów i toksyn:


UWAGA - przed podaniem ParaProteX-u!!!

Warto wstępnie przygotować organizm do gruntownego wybijania bakterii, grzybów i pasożytów i oczyszczania z toksyn i uruchomić podstawowe mechanizmy oczyszczania jelita stosując Nopalin i AC- Zymes, a dopiero po 2 - 3 tygodniach wprowadzić kuracje ParaProteX-em.


AC-Zymes - dawka: 1 kapsułka na10 kg masy ciała (np. dla dziecka o wadze 20 kg podawać 2 x po 1 kapsułce dziennie przed posiłkiem). Dawkę obliczyć analogicznie dla osób o większej masie ciała.

Nopalin - dawka: 1 kapsułka na10 kg masy ciała (np. dla dziecka o wadze 20 kg podawać 2 x po 1 kapsułce dziennie przed posiłkiem).

Dawkę obliczyć analogicznie dla osób o większej masie ciała. Dawkę rozbić na mniejsze porcje i podawać 2 lub 3 razy dziennie między posiłkami z dużą ilością płynów;

ParaProteX - silna kuracja oczyszczająca przed pasożytami podawana przez ok. 2 miesiące od najmniejszej dawki do maksymalnej.

  

W sytuacjach poważnego zatrucia organizmu toksynami z pasożytów (drożdżaki,, robaki, bakterie), warto podawać również OCEAN21 i etap wstępny udrażniania kanałów wydalniczych przedłużyć nawet do 1 miesiąca. Dopiero po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie ParaProteX. To bardzo ważne, aby zminimalizować objawy oczyszczania i sprawnie usuwać toksyny powstałe w wyniku wybijania pasożytów z organizmu.

ParaproteX u niemowląt (ok. 1 roczku) kuracje podajemy od 1/4 tabl.

U dzieci w wieku szkolnym od 1/2 tabl. ParaProteX.

U dzieci zwiększanie dawki o kolejną porcję   1/4 tabl. lub 1/2 w zależności od wieku, następuje dopiero po 7 dniach.

Dla przykładu:

1 tydzień -  niemowlak powinien stosować  1 x po 1/4 tabl. najlepiej na noc (tabletkę można roskruszyć i dodać do soczku lub zmieszać z posiłkiem),

2 tydzień -  zwiększamy dawkę o kolejne 1/4 tab., czyli podajmy 2x1/4 tabl. rano i wieczorem w czasie posiłku,

3 tydzień - 2 x dziennie po 1/4 tabl. ParaProteX : rano i w południe, a na noc 1/2 tabletki. 

Analogicznie, zwiększając dawkę stopniowo co 7 dni u dzieci, dochodzimy do podawania dawek maksymalnych i na nich pozostajemy do końca kuracji czyli przez ok. 2 miesiące.

Maksymalnie stosuj 1 tabletka na 10kg masy ciała dziennie.

OCEAN21 - odkwaszanie jelit, nerek, wątroby , neutralizacja toksycznych jadów pasożytów, grzybów i bakterii chorobotwórczych.

U dzieci 2-3 razy dziennie po łyżeczce stołowej (na każde 10 kg masy ciała podawać 10 ml Ocean21). Ocean21 można rozcieńczać w małej ilości letniego płynu i podawać do picia między posiłkami. Wyjątkowej mocy, naturalny beta-karoten pochodzi m.in. z alg morskich Laminaria digitata, Chondrus crispus. Jest najbardziej czynną biologicznie formą prowitaminy A, którą organizm ludzki przetwarza w potrzebnej mu ilości w witaminę A. Beta caroten jest magazynowany w wątrobie do czasu, kiedy organizm będzie go potrzebował. Najważniejszą funkcją beta karotenu jest ochrona organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które uszkadzają błony komórkowe i inne struktury komórek, mogą być przyczyną odczynów zapalnych, alergii, nowotworów, miażdżycy. Liczne badania dowiodły, iż jego obecność w codziennej diecie chroni Cię przed stanem zapalnym, chorobami układu trawienia, oddechowego, krążenia (udar, zatory, zawał) i nowotworami.

C 500 -  2 x dziennie 1 tabl. C 500 skruszone do posiłku. dla dziecka na około 15 kg masy ciała. 

Dla dziecka na około 20 - 25 kg masy ciała podajemy 3 x dziennie po 1 tabl. C 500 dziennie, oraz 2 x dziennie po 2 tabl. przy wadze około 30 kg.   

Jeśli nie stosujesz od razu OCEAN21 (dostępny w salonie wysyłkowym w Rotterdamie)  możesz dołączyć Beta Caroten 2-3 x po 1 kaps. do kuracji w kapsułkach. Małym dzieciom można kapsułkę otworzyć i proszek zmieszać z wodą lub soczkiem. 

Uwaga!!!

W czasie kuracji oczyszczającej może dojść do tzw. kryzysu ozdrowieńczego.

Jest to okres wzmożonego odtruwania organizmu, usuwania toksyn lub pasożytów. Może pojawić się na początku kuracji albo później. Objawy mogą być bardzo różne, np.: zmiany skórne, bóle głowy, brzucha, kaszel, nadmierna wydzielina z nosa lub gardła, zmęczenie, senność, lub przeciwnie - nadmiar energii.

Nie jest to powód do zaprzestawania kuracji, odstawiania produktów. Stan ten ustępuje samoistnie zwykle po kilku dniach. Jeżeli jednak objawy są nasilone możemy zmniejszyć dawki do połowy ParaproteX, a zwiększyć Nopalin.

Czasem w wyniku oczyszczania ujawniają się ukryte do tej pory dolegliwości i dlatego ich symptomy są widoczne. Przez to wcześniej dowiedzieć się możemy, że nasz organizm jest osłabiony i nie może bronić się sam. Po tzw. okresie "kryzysu", należy wrócić do zalecanych dawek.

 

 

Kuracja profilaktyczna:

Należy pamiętać, iż kuracje profilaktyczna stosuje się u zdrowych osób, aby nie zapadały na infekcje oraz na długi czas u osób, które usunęły pasożyty, ale nie chcą kolejnych infekcji. W takim wypadku kurację profilaktyczną stosuje się nawet do 1-2 roku czasu, aby silnie wzmocnić organizm, uniknąć podawania antybiotyków i innych chemicznych leków osłabiających immunologię i sprzyjających infekcjom.

Dawki: 

AC- Zymes -  1 do 3 kapsułek podawanych dzienne na czczo w zależności od wieku (1 kapsułka na 30kg masy ciała);

Nopalin -  1 do 3 tabl. dziennie w zależności od regularności wypróżnień oraz masy ciała  między posiłkami (1 tabl. na 30kg masy ciała);np. dla dziecka o wadze 35-40 kg. podajemy: 2x1 tabletce. 

ParaproteX - podawany jako profilaktyka 1 do 3 tabl. jak wyżej dziennie lub wymiennie z Pure Yucca, stosowana jako profilaktyczna kuracja oczyszczająca przed pasożytami raz na pół rok.

 

Warto pamiętać o dodatkowym wspomaganiu układu immunologicznego. W tym celu można podawać dla małych dzieci witaminy: Liquid C+ Bioflawonoid (w płynie) lub Lion Kids C lub Full Spektrum,  C 500 - dla dzieci w wieku szkolnym, Garlic Caps, lub idealny do tego celu Immunaid.

C500 - 2 x dziennie po 1 tabl. przy wadze około 30kg 

          1 i 1/2  tabl. C 500 dziennie, dla dziecka na około 20- 25 kg masy ciała 
          1 tabl. C 500 dziennie dla dziecka na około 15kg masy ciała.

Garlic Caps (czosnek) - 2 x 1 kapsułce. Jeżeli dziecko nie potrafi połknąć, może przegryźć kapsułkę i wyssać zawartość. Osłonkę może wyrzucić. Garlic Caps można stosować od 7 miesiąca życia. 


Możemy Pure Yucca stosować na zmianę z ParaProteX - 1 do 3 tabl. jak wyżej dziennie - stosowana jako profilaktyczna kuracja oczyszczająca przed pasożytami raz na pół rok.  

KONTAKT

suplementyok - sklep - kontakt

 

Formularz Kontaktowy


info@suplementyok.pl


logo2 Calivita
SuplementyOK COPYRIGHT © SuplementyOK '2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita International. Autor strony ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita© International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za tę witrynę. Produkty w ofercie CaliVita© International, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząc się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.