logo Calivita
Twój Koszyk obecnie jest pusty
newsleter  zostań klubowiczem  produkty calvita  zestawy 

Od czego należy zacząć oczyszczanie?

Dla pełnej świadomości proponuję najpierw poznać rolę narządów pełniących najważniejsze funkcje w usuwaniu toksyn z naszego organizmu.

Głównymi kanałami wydzielniczymi i oczyszczającymi organizm są: jelito, wątroba, nerki, układ limfatyczny i stopy.

1.     WĄTROBA

Wątroba - organ oczyszczania.W usuwaniu toksyn najważniejszą funkcję pełni wątroba, która szczególnie cierpi z powodu nadmiaru zanieczyszczeń.  Nadmierne obciążenie toksynami upośledza funkcje wątroby i przestaje ona skutecznie radzić sobie z procesem oczyszczania organizmu. 

Jeżeli w nadmiarze spożywasz oczyszczone produkty skrobiowe ( zwłaszcza białą mąkę), cukier, tłuszcze nasycone i mięso, bądź pewna/y, że upośledzasz  funkcję wątroby. Nie tylko dla naszej wątroby ale całego organizmu bardzo groźne są zanieczyszczenia chemiczne występujące w żywności jak:

- metale ciężkie, pestycydy, wirusy, bakterie chorobotwórcze, azotany i azotyny ( w wędlinach), leki farmakologiczne, antybiotyki, pozostałości po lekach weterynaryjnych ( w stosowanej hodowli zwierząt) oraz mykotoksyny. 

Każdego dnia wątroba musi dawać sobie z nimi radę. Kumulacja toksyn w organizmie obciąża nadmierną pracą wątrobę, która nie jest w stanie skutecznie pełnić swoich funkcji. 

Twoja wątroba zdolna jest ochronić Cię przed chorobami, pod warunkiem, że będąc zdrowa, sprawnie zneutralizuje wszelkie chemiczne związki. Potrafi się regenerować, jeśli nie przeszkodzą jej w tym toksyny pochodzące z pożywienia i leków chemicznych, oraz jeżeli dostarczysz jej wszystkich potrzebnych do tego składników pokarmowych z diety zgodnej z grupą krwi oraz stosując suplementację.

Czy wiesz, że aby pozbyć się wszystkich trucizn z wątroby potrzeba blisko dwóch lat odtruwania i regeneracji?                                                                                   

2.     JELITO

(...)"Okrężnica jest kanałem ściekowym naszego organizmu. Jeśli nie jest oczyszczana, „odpady” z całego organizmu nie zostaną usunięte. Tkanki organizmu nie pozbędą się produktów ubocznych, jeśli nie pracuje okrężnica. Układy fizjologiczne są połączone. Gdy okrężnica zostaje opróżniona, organizm zaczyna „wyciągać” toksyny ze wszystkich możliwych miejsc. Zanieczyszczenia z okrężnicy mogą „przeciekać” i zanieczyszczać inne narządy. Można wtedy leczyć te narządy naturalnymi metodami – ale tylko z częściowym efektem – ponieważ są one stale zakażane lub podrażniane przez trucizny z okrężnicy. „Zaczopowana” okrężnica tworzy uchyłki, które są uwypukleniami w ścianie okrężnicy, zawierającymi materiał kałowy. Zbyt długo zalęgający materiał kałowy zaczyna „przeciekać” do organizmu i wywołuje stan, nazywany autointoksykacją. Kieszonki jelitowe „przepuszczają” ropę, krew i substancje kałową z powrotem do strumienia krwi. Gdy organizm jest zatruty, komórki nie mogą otrzymywać składników odżywczych z krwi, ponieważ otaczający komórki płyn śródmiąższowy jest zatykany przez „odpady” z wolno płynącej limfy. Wewnętrzne zatrucie wywołuje również depresję.
Jest to błędne koło. Większość osób, zamiast oczyścić swoje jelita, w celu ukrycia swojego nieprzyjemnego zapachu, używa kadzideł, odświeżaczy powietrza, dezodorantów, proszku do stóp, płynów i odświeżaczy do ust, past do zębów, perfum i wody kolońskiej. Jeśli okrężnica nie zostanie oczyszczona, inne narządy nie mogą pozbyć się swoich produktów ubocznych. Jeśli osoba nie oczyści jelit, to pomimo usunięcia blaszek miażdżycowych z naczyń – pojawią się one ponownie w organizmie" (...)Dopóki nie zostanie oczyszczona okrężnica z toksyn, naczynia nigdy nie odzyskają pełnego zdrowia." W celu odtruwania i oczyszczania oraz udrażniania stosujemy Ocean21 oraz Nopalin.

3.     NERKI

Głównym zadaniem nerek jest zachowanie na stałym poziomie objętości i składu płynu zewnątrzkomórkowego. Muszą to zrobić wbrew zmieniającemu się na zewnątrz środowisku i dostarczanym płynom. Częścią tego zadania jest usuwanie z organizmu niektórych produktów ubocznych przemiany materii, których komórki nie mogą już dalej rozłożyć. Zatem, głównym zadanie nerek nie jest wydalanie, ale regulowanie. Nerki w mniejszym stopniu kontrolują wodę wewnątrzkomórkową, ponieważ jeśli nerki wykonują swoją pracę w odpowiedni sposób, każda komórka (w dużej mierze jednostka autonomiczna) weźmie lub odrzuci z płynu zewnątrzkomórkowego to, co potrzebuje lub nie. Nerki zachowują to wszystko, czego w danym momencie potrzebujemy, nawet więcej – pozwalają nam na swobodę nadmiaru. Tak jest, pozwalają nam przyjąć więcej, niż potrzebujemy z konieczności – np. wody i soli i wydzielają dokładnie tyle, ile nie jest w danej chwili wymagane. Ostatecznie, nerki chronią objętość płynów w naszym organizmie, jak również ich skład. Według niektórych ocen składamy się prawie 3/4 z wody, tak więc w dosyć prosty sposób – ważąc się każdego dnia – można ocenić precyzję, z jaką nerki osiągają ten wynik. Jeśli nerki nagle zawodzą, śmierć następuje po kilku dniach, m.in. dlatego, że niektóre nagromadzone produkty przemiany materii są toksyczne dla serca, które przestaje pracować. W celu odtruwania i oczyszczania kanału nerek stosujemy Ocean21.

4.     UKŁAD LIMFATYCZNY.

 Woda stanowi ok. 50- 60% całkowitej masy ciała.
1/3 płynów naszego organizmu to płyn wewnątrzkomórkowy.
Krew to tylko ok. 9% wszystkich płynów organizmu, a 62% to płyn wewnątrzkomórkowy.

Oznacza to, że ok. 27% naszych płynów stanowi limfa. Każda komórka w organizmie ma kontakt z płynem śródmiąższowym, który składa się zarówno z substancji pochodzących z krwi, jak i z komórki. Około 90% wody i małych molekuł wchodzących do płynu śródmiąższowego z krwi jest z powrotem wchłaniane przez lokalne naczynia krwionośne. Pozostałe 10% wody, małych molekuł, białko, inne obecne w płynie śródmiąższowym duże cząsteczki zbierają się w sieć cienkich naczyń, tworząc limfę. W naszym organizmie znajduje się 3 razy więcej limfy niż krwi. Limfa poprzez drobne kanaliki odżywia nawet komórki kostne. Kiedy produkty uboczne przemiany materii opuszczają komórki organizmu, to zabierane są przez krew i limfę.
Naczynia limfatyczne łączą się w większe przewody, które z powrotem uchodzą do strumienia krwi. Naczynia te są ułożone wzdłuż tkanki mięśniowej, która pompuje przez nie limfę. Układ limfatyczny zbiera toksyny ze wszystkich komórek organizmu, dlatego jego prawidłowe funkcjonowanie jest niezwykle ważne dla zdrowia całego organizmu. Tak jak powietrze dookoła nas jest w ciągłym ruchu, tak również limfa otaczająca komórki jest w stałym ruchu. Komórki są w stanie lepiej funkcjonować, mając dookoła świeżą limfę wypełnioną właściwym stężeniem wodoru, tlenu, glukozy i wszystkich innych składników odżywczych. Zastawki, otwierające się tylko w jednym kierunku, znajdują się we wszystkich kanałach limfatycznych. W dużych naczyniach zastawki można spotkać co kilka milimetrów, w mniejszych są ułożone znacznie gęściej. Kiedy naczynia limfatyczne wypełniają się limfą, mięśnie gładkie w ścianie naczynia automatycznie się kurczą. Ponadto, każdy segment naczynia limfatycznego pomiędzy następującymi po sobie zastawkami działa jak oddzielna automatyczna pompa.

5.     STOPY

Według medycyny chińskiej większość chorób spowodowana jest brakiem swobodnego przepływu energii w ludzkim organizmie. Pobudzanie odpowiednich punktów na stopach odblokowuje „szlaki” energetyczne i wspomaga proces naturalnego powrotu do zdrowia.

Chińska medycyna głosi, iż warunkiem zdrowia jest równowaga dwóch sił - Yin i Yang. Według tradycji chińskiej medycyny przyczyną powstawania choroby jest zakłócenie równowagi między energią Yin i Yang. W tym przypadku stymulacja odpowiednich punktów ma na celu przywrócenie zdrowia. Niedostateczny lub nierównomierny dopływ energii powoduje chorobę.  W wielu przypadkach niewielkie schorzenie jest przyczyną zaburzenia ogólnie równowagi energetycznej, właśnie z powodu zakłócenia przepływu energii. Wywołane tym inne choroby rozwijają się lawinowo. Zapobieganie takim sytuacjom jest celem postępowania w medycynie chińskiej.

Dawni lekarze chińscy kładli ogromny nacisk na postępowanie profilaktyczne, a mianowicie: na utrzymanie   w stanie pełnej sprawności sił obronnych organizmu. Uważali oni, że przy dobrej i sprawnej obronie organizmu, nawet silny szkodliwy czynnik zewnętrzny nie zagraża zdrowiu, gdyż odbije się jak pocisk od twardego pancerza ochronnego!    

W tym właśnie celu zalecali okresowe, systematyczne stosowanie stymulacji, które uaktywniają czynność obronną ustroju i zabezpieczają przed chorobą. Dziś nazwalibyśmy takie działanie świadomą profilaktyką.

 Ludzie są tak skonstruowani, że w stopach, które utrzymują ciało, gromadzą się substancje toksyczne. Można to zaobserwować codziennie na przykładzie przebarwionych wieczorem skarpetek, po nieprzyjemnym zapachu stóp lub po spuchniętych zmęczonych stopach. Nagromadzone toksyny w ciele mogą prowadzić do opuchliny nóg, zmęczenia i nawet „dysharmonii” ciała, na wskutek zaburzonego metabolizmu. Naklejaj więc Plastry na stopy!

By osiągnąć optymalny efekt działania Plastrów Detox Patch, bardzo skuteczne jest naklejanie ich na stopy w miejscu “projekcji” - receptorów danego organu w zależności od objawów chorobowych.

Czasem zdarza się że po pierwszej nocy stosowania Plaster Detox Patch nie jest mokry. Zaleca się powtarzanie naklejania. Bywa, że jest to kwestia odblokowania złogów receptora. Wskazane jest też używanie opaski elastycznej w celu lepszego kontaktu Plastra ze skórą.

 Efekty odtruwania z toksyn plastrów Detox Patch widoczne powinny być już po kilku godzinach. Wkład plastra powinien zmienić barwę z białej na brązową, zielona , żółtą, szarą, czerwoną, brunatno-zieloną lub nawet czarną. Wskazuje to na częściowe wydalenie toksyn z organizmu.

Barwa zielona: Wątroba/ Pęcherzyk żółciowy. Pacjenci, u których obserwowano taki kolor na okładzie skarżyli się na uderzenia gorąca, podwyższony poziom cholesterolu, stłuszczenie wątroby.

Barwa czerwona w postaci plamek krwi: Serce/ Jelito cienkie. Charakteryzująca pacjentów ze słabszą kondycją psychiczną, niedomogami cyrkulacji krwi, zaburzenia wchłaniania, chroniczne bóle zapalne.

Barwa żółta: Śledziona/ Żołądek. Cecha charakteryzująca ludzi z zaburzeniami cyrkulacji krwi, niedomogami systemy immunologicznego i układu trawiennego.

Barwa białą: Płuca/ Okrężnica. Ten rodzaj barwy występuje rzadziej, charakteryzuje lokalizacje chorobowe w układzie oddechowym.

Barwa czarna: Nerka/ Pęcherz moczowy. Wskazuje na zaburzenia pracy układu moczowego z lokalizacją segmentową lub w całym jego przebiegu.

Jeżeli substancje toksyczne zostały już wyeliminowane, a plastry Detox Patch są suche i czyste, możemy przerwać kurację.

Źródło:  prof. farmacji Garban Zeno - NUTRITION@HEALTH nr 37 - fragmenty 

Skąd możesz wiedzieć, że nadszedł czas, by usunąć z organizmu nagromadzone toksyny, pasożyty?

Jeśli odczuwasz któryś z poniższych objawów, lub wiele z nich - koniecznie oczyść swój organizm:

 • częste zmęczenie i niski poziom energii
 • wzdęcia i gazy
 • nadwaga
 • uczulenie na żywność
 • pogorszenie trawienia
 • drażliwość, zmienność nastrojów
 • cuchnący oddech lub stolec
 • pasożyty w kale
 • częste przeziębienia
 • powtarzające się bóle głowy
 • chroniczne zaparcia
 • zespół jelita drażliwego (IBS)
 • sterczący brzuch
 • silne łaknienie
 • schorzenia skóry, wysypki itp.
 • metaliczny smak w ustach
 • hemoroidy
 • zakażenie Candida

G.P.Małachow " Oczyszczanie organizmu i prawidłowe żywienie"

"(...) Jeśli system samooczyszczania organizmu nie działa zbyt sprawnie - jelito, wątroba i nerki są niedrożne - zostały przepełnione, jeśli spożywa się dużo krochmalistego i tłustego jedzenia, które nie jest wyprowadzane przez wyżej wymienione organy, w tym wypadku uruchamiają się kolejne kanały wydalnicze.

Najpierw włącza się (zastępczy kanał) jama nosowo-gardłowa (migdałki, zatoki, płuca). Ona wyrzuca na zewnątrz w postaci flegmy krochmaliste, tłuste i inne złogi. Stąd wszystkie nasze ciągłe pochrząkiwania, charkania i smarkania.

Jeśli i ten kanał wydalniczy zostanie zbytnio obciążony, włączone są dodatkowe: zatoki, kanał słuchowy w uszach, u kobiet - pochwa maciczna, ropieją oczy. Mało ruchliwy tryb życia, praca na siedząco, gwałtownie hamuje krwiobieg w miednicy - powstaje zastój krwi. Jest to druga przyczyna, dlaczego właśnie tu gromadzi się flegma - u mężczyzn wokół prostaty, u kobiet - w jajnikach powodując cystę.

Jeżeli najbardziej szkodliwe produkty takie jak m.in.: zimne lub tłuste mleko, śmietana, lody są spożywane zbyt często, to wg. Mikio Kuszi (specjalista makrobiotyk) na pewno będziecie mieć cystę (np. piersi, jajników lub u mężczyzn przerost prostaty). Dalej w tej cyście przerastają zarodniki pleśni i powstaje rak, dający metastazę. Sami go żywimy, sami go pielęgnujemy, a potem dziwimy się - skąd?

Jeśli i to jest niewystarczające lub z jakiegoś powodu te kanały są zamknięte - włączają się dwa ostatnie - płuca i skóra.

Skóra sygnalizuje obciążenie organizmu złogami (nieprawidłowe łączenie pokarmów) poprzez brzydkie zapachy, wysypkę, pryszcze, różnego rodzaju egzemy, czyraki...(...)"

Te objawy to również efekt braku surowych produktów, bogatych w enzymy trawienne i błonnik.

Doktor A. Posze pisze:

"... Zauważyłem, że kobiety chore na raka piersi w 9 wypadkach na 10 miały kłopoty z pracą jelita..."

Równolegle z terapią oczyszczania ziołami ParaProteX, Pure Yucca lub Green Care, które walczą z pasożytami na swój sposób, prowadź kuracje wypłukującą toksyny wytwarzane przez pasożyty, jak również powstałe w wyniku ich wybijani - stosuj Polinesian NONI Liquid (sok liofilizowany , który usprawnia usuwanie toksyn, jednocześnie wypłukuje metale ciężki  i inne chemiczne związki z dodatków zapachowych i smakowych w żywności, z leków farmakologicznych, z pasty do zębów, szamponów, lakieru do paznokci, szminki, spalin samochodu i wielu innych, na jakie się narażasz przez lata. To również sprawcy Twoich chorób. Dopóki nie usuniesz toksycznych związków, dopóty choroba będzie powracać.

Zastępczym odpowiednikiem Polinesian NONI może z powodzeniem być Liquid Chlorophyll.

Przykre objawy związane ze wstępną kuracją odtruwania i oczyszczania organizmu z pasożytów i toksyn, są normalne, choć występują tylko u części osób. Są one jednak dobrze znane w medycynie naturalnej jako reakcja ozdrowieńcza - nazywa się je też HREX'em - to tzw. reakcja Jarisha- Herxheimera.

Toksyczne związku należy usuwać również z wątroby i tu, po przeprowadzeniu intensywnej kuracji oczyszczającej z pasożytów produktem ParaProteX, warto "wyremontować" wątrobę, aby ta skuteczniej neutralizowała toksyczne związki.
Stosujemy w tym celu naturalny produkt Liver Aid. Przy każdej kuracji oczyszczające czy to cały organizm z toksyn, czy z pasożytów, czy tylko będzie to wątroba, zawsze wspomagamy kurację udrożnieniem podstawowego kanału oczyszczania, jakim jest jelito. Stosujemy Nopalin lub Green Care (szczególnie: nadkwasota, zgaga, refluks żołądkowo -przełykowy, helicobakter pylorii, wrzody żołądka i dwunastnicy)  i zasiedlamy ,,przyjazną" mikroflorę acidophilną - pomoże AC Zymes.

Aby przyspieszyć procesy regeneracyjne warto wzmocnić odporność i dobrze uzupełnić składniki odżywcze zgodnie z grupą krwi. Podajemy profilaktycznie 2 gramy dziennie naturalnej witaminy C (nie krystalicznej - syntetycznej) i multiwitaminę do grupy krwi VITAL, o naturalnych czyli chelatowych wiązaniach. U dzieci stosujemy odpowiednio Lion Kids Multiwitamin, a u niemowląt i dzieci do 3 roku życia  Infant Formula - naturalne witaminki i antyoksydanty.

UWAGA!
Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią z intensywną kuracją oczyszczania organizmu powinny wstrzymać się aż do końca ciąży lub okresu karmienia piersią. W tym okresie mogą korzystać z AC Zymes, Nopalin, C 1000, Omega3, New Life, C Plus, Bee Power, Strong Bones, Green Care, OxyMax (tlen w płynie), soku Polinesian NONI lub enzymoterapii - DIGESTIVE ENZYMES.

Po intensywnej kuracji trwającej minimum 2 miesiące, powinna nastąpić przerwa w podawaniu ParaProteX, do którego powrócić należy w 4 miesiącu kuracji. W tym czasie powinno rozpocząć się kilkumiesięczna profilaktyka przeciw nawrotowi infekcji - podawać m.in.: Garlic Caps z C 500, Vital do grupy krwi, Liver Aid, Liquid Chlorophyll oraz inne dodatkowe produkty specjalistyczne.

Już od dawna wiadomo, że gromadzone w organizmie toksyny, mają zły wpływ na stan naszego zdrowia, prowadzą do wielu chorób  zwyrodnieniowych, np.: stanów zapalnych  stawów.

Kiedy zaczynamy być świadomi odpowiedzialności za własne zdrowie, odkrywamy znaczenie dbania o „czystość” organizmu.

Istotne jest, by wspomagać nasz często „zmęczony” system odpornościowy w jego powrocie do naturalnej równowagi i prawidłowego funkcjonowania.

Cieszyć się będziemy z pewnością dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Pełni energii będziemy realizować swoje codzienne zadania i pracę.

Każdy etap oczyszczania będzie dawał odczuwalne wyniki Po oczyszczani jelita grubego, pozbędziesz się: wzdęć brzucha, zaparć, zgagi.

Po oczyszczeniu wątroby poprawia się trawienie, pomięć, błysk w oczach, połysk włosów, będziecie mogli wyglądać młodziej i bardziej świeżo, nie będziecie się męczyć, pojawi się energia i siły.

Oczyszczenie nerek powoduje zanik worków pod oczami, normalizuje się ciśnienie i znikają różne bóle w dolnej części brzucha (przyczyny których do tej pory nie udało się ustalić).

Oczyszczenie stawów spowoduje rozpuszczenie znajdujących się w nich soli i jeśli nie były one (stawy) sprawne ruchowo i bolały szczególnie przy zmianie pogody to teraz będą sprawne i elastyczne.

Oczyszczenie limfy i naczyń krwionośnych obroni Państwa przed infekcjami, zawałem, wylewem, żylakami i wieloma dolegliwościami.

"Każda choroba ma swoją przyczynę, której nie zlikwiduje żaden lek  "Hipokrates”

źródło: Michał Tombak "Jak żyć długo i zdrowo."

KONTAKT

suplementyok - sklep - kontakt

 

Formularz Kontaktowy


info@suplementyok.pl


logo2 Calivita
SuplementyOK COPYRIGHT © SuplementyOK '2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita International. Autor strony ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita© International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za tę witrynę. Produkty w ofercie CaliVita© International, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząc się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.