logo Calivita
Twój Koszyk obecnie jest pusty
newsleter  zostań klubowiczem  produkty calvita  zestawy 

Twoje zdrowie zależy tylko od Ciebie, to na Tobie spoczywa cała odpowiedzialność.

Wiem, że nawet dobrych rad nikt nie słucha, ale wnioski z tych treści nasuwają się same. Sam/a zdecyduj czy będziesz chciał/a je wykorzystać .

1. Spożywaj jak najwięcej różnorodnych nieprzetworzonych produktów.  
Każdy produkt pasteryzowany, to produkt „martwy”, zubożony o część najważniejszych składników odżywczych. Nie daj się zwieść na hasła typu: „pasteryzowany w niskiej temperaturze”, albo „krótko pasteryzowany”.

zdrowe odzywianie, zdrowe produkty2. Staraj się kupować produkty ekologiczne
Nie jest to takie proste szczególnie w dużych miastach, ale warte zachodu. Takie produkty posiadają więcej składników odżywczych i mniej środków chemicznych. Mimo, że możesz znaleźć w nich robaka, są na pewno zdrowsze i smaczniejsze.
Nie kupuj świeżych produktów na zapas i nie trzymaj ich tygodniami w lodówce. Strata wartości odżywczych jest nieunikniona.


3. Zmień nawyki żywieniowe  - nie przejadaj się. 
Jedz częściej, ale mniej - za to produkty lepszej jakości. Ostatni posiłek staraj się spożywać nie później niż o 19.00 . Co należy jeść? Jak najbardziej różnorodne pokarmy. Wsłuchaj się w swój organizm, on podpowie co dla Ciebie jest najlepsze, a czego należy unikać, po czym się źle czujesz. 

4. Unikaj fast foodów oraz słodkich napojów i soków. 
Warto mieć w domu własną sokowirówkę. Świeże soki domowe wyciśnięte z owoców i warzyw kupionych od rolnika, to absolutnie najlepsza rzecz dla zdrowia.

5. Unikaj diet typu "cud". 
W amerykańskim FDA (Food and Drug Administration) zarejetrowanych jest ponad 35.000 różnych diet, a społeczeństwo amerykańskie jest najbardziej otyłe.

zrowa zywnosc, zdrowe produkty, 6. Nie kupuj produktów oznaczonych:  sztucznie barwione, o przedłużonej trwałości, sztuczne substancje zapachowe, aromat identyczny z naturalnym itp. Jeśli masz wątpliwości to czytaj etykiety. Im mniej dodatków tym lepszy produkt. Nie daj się nabierać na hasła reklamowe typu: mniejsza zawartość tłuszczu, produkt light, bez cukru.

7. Ruch to zdrowie
To powiedzenie wszyscy znają, ale ile z nas stosuje w praktyce? Znajdź więc własny, najlepsze dla Ciebie rodzaje ruchu i wykonuj je min. 3 razy w tygodniu. Nornic Walking, spacer (min. 30 min.), jogging, pływanie, rower, tenis, gry zespołowe, aerobic i inne ćwiczenia w klubach fitness, siłownia,  klub tańca i dużo, dużo innych. Nie szukaj wykrętów typu brak czasu, zmęczenie itp.

8. Przynajmniej raz w roku  oczyszczaj organizm.
Bez zbędnych śmieci, toksyn, pasożytów organizm jest zdecydowanie mocniejszy i lepiej przygotowany do walki z zagrożeniami chorobotwórczymi.

9. Pij odpowiednią jonizowaną wodę .
Zdecyduj się na Aquarion – to jedna z najlepszych inwestycji zdrowotnych. Unikaj gazowanej i kolorowej wody zabarwianej sztucznymi barwnikami smakowymi.

10. Wzbogać swoją dietę o  naturalne suplementy. 
Obecna żywność nie jest w stanie zapewnić w 100% całkowitego zapotrzebowania na witaminy, minerały, enzymy i inne składniki potrzebne do utrzymania organizmu w pełnej sprawności immunologicznej.

11. Pilnuj swojego zdrowia  poprzez coroczne badania kontrolne – wymagaj tego od Twojego lekarza, aby wypisał skierowanie z pełnym zakresem badań.

12. Poszerzaj systematycznie swoją wiedzę  na temat żywności i zdrowia. 
Swoją wiedzę przekazuj dzieciom. 
Jeśli ich wiedza, nawyki żywieniowe będą odpowiednie i będą prowadzić zdrowy styl życia - nie będziesz później martwić się o ich zdrowie. 

Powodzenia !

KONTAKT

suplementyok - sklep - kontakt

 

Formularz Kontaktowy


info@suplementyok.pl


logo2 Calivita
SuplementyOK COPYRIGHT © SuplementyOK '2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita International. Autor strony ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita© International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za tę witrynę. Produkty w ofercie CaliVita© International, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząc się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.