logo Calivita
Twój Koszyk obecnie jest pusty
newsleter  zostań klubowiczem  produkty calvita  zestawy 

ZDROWIE to nasz wybór, to nasza wiedza, umiejętność stosowania się do zasad prawidłowego odżywiania, właściwego stylu życia oraz eliminowania rzeczy, które negatywnie wpływają na stan organizmu (przede wszystkim stresu). 

Pomimo, że teoretycznie wiemy, co powinniśmy robić dla swojego zdrowia, to większość z nas traktuje swoje zdrowie po macoszemu. Jest tak dlatego, że wychodzimy z założenia, że nas choroba nigdy nie dopadnie, że zawsze będziemy zdrowi. Rzadko potrafimy wyciągać wnioski z obserwacji i informacji, które docierają do nas o zagrożeniach zdrowotnych. 

Czy masz świadomość, że to Ty odpowiedasz za swoje zdrowie i swoich najbliższych? Jeżeli tak to kilka dobrych rad oraz nie bagatelizowanie sygnałów ostrzegawczych, ktore wysyła nasz organizm, kiedy potrzebuje pomocy, pozwoli Ci na długie lata unikać problemów zdrowotnych i cieszyć się zdrowiem oraz kondycją. Jeżeli tego nie przestrzegamy to wcześniej czy później następstwa tego stanu rzeczy, jak sami wiemy i obserwujemy, nie dają na siebie długo czekać. 

Najpierw poznaj te sygnały ostrzegawcze:

- ból głowy, brzucha , zaparcia, zgagi, wzdęcia, brak apetytu, uczucie ciągłego zmęczenia, , nierówne bicie serca, obrzęki nóg i wiele innych. 


Ukryty cukier w żywności dla dzieci...Mleko ukryta trucizna cz. I - program emitowany w "Uwada" na TVN w styczniu 2009 r.Mleko ukryta trucizna - cz. II  program emitowany w "Uwada" na TVN w styczniu 2009 r.

Coraz częściej w TV oglądamy programy o produkcji produktów spożywczych w tym wędlin. Oto najpopularniejszy program pt"Wiem, co jem".

Jeżeli nie udało Ci się oglądać ani jednego odcinka polecam ten o szynkach. I co Ty na to?

http://vod.pl/wiem-co-jem-szynka,80237,w.html

Zalewa nas fala fałszywej żywności: http://bloombergbusinessweek.pl/artykul/1001529.html

UNIKAJ:

  • zbyt dużego spożywania cukru (jemy go o 10 razy więcej jak 100 lat temu)
  • "złych" olejów i tłuszczów. Najlepszym olejem dla naszego organizmu jest olej z ryb lub z oliwek. W oleju są substancje tzw.Omega3 i Omega6. I w tym przypadku ważna jest ich proporcja. Jeżeli smażymy na złym oleju, wówczas Omega6 wzrasta 10 - krotnie i ta proporcja w stosunku do Omega3 zostaje zachwiana. I nasz organizm nie wie jak sobie z tym poradzić. Lepiej dlatego jest smażyć na smalcu lub "klarowanym maśle", ponieważ Omega6 wzrasta tylko jednokrotnie. 
  • siedzącego trybu życia,
  • silnych emocji, stresujących reakcji, które zachodząc w mózgu, mają również odzwierciedlenie w naszym układzie trawiennym. Bakterie nie mogą poprawnie fermentować, a z kolei te patogenne działają wówczas szybciej. Stres jest więc źródłem niezwykle szkodliwych dla zdrowia toksyn. Gdy zatruwają nasz organizm, czujemy się wyczerpani, zmęczeni, pozbawieni energii. Z tąd tak ważne dbanie o równowagę flory bakteryjnej w jelitach. 
  • stanów zapalnych , które mogą prowadzić do chorób serca, nowotworów, demencji, i przyspieszonego procesu starzenia się,
  • cukru, który jest wymiataczem witamin i minerałów (wapnia, potasu, magnezu) oraz obniża odporność (przez nadmiar cukru komórka nie wchłania witaminy C), zakwasza organizm 
  • mleka głównie pasteryzowanego (w większych ilościach przetworów mlecznych, gdyż są śluzotwórcze - a w takim środowisku rozmnażają się bakterie chorobotwórcze. Wapń z mleka jest słabo przyswajalny - a około 80% ludzi w ogóle nie trawi mleka. Wapń można pozyskiwać z innych produktów. 
  • kolorowych napoi gazowanych (organizm nasz wydala dwutlenek węgla a my mu jeszcze dokładamy. 
  • czarnej herbaty oraz kawy, głównie tej rozpuszczalnej, gdyż to sama chemia. Używki te zakwaszają i  wypłukuje minerały (wapń i magnez) do zneutralizowania zakwaszenia. 
  • zbyt przetworzonej żywności, fast foodów, 


KONTAKT

suplementyok - sklep - kontakt

 

Formularz Kontaktowy


info@suplementyok.pl


logo2 Calivita
SuplementyOK COPYRIGHT © SuplementyOK '2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita International. Autor strony ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita© International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za tę witrynę. Produkty w ofercie CaliVita© International, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząc się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.