logo Calivita
Twój Koszyk obecnie jest pusty
newsleter  zostań klubowiczem  produkty calvita  zestawy 

ATESTY produktów CaliVita International.

Należy zacząć od tego, że wszystkie  produkty CaliVita International są pochodzenia naturalnego i zaliczane są do tzw. suplementów diety, co oznacza, że mogą być bezpiecznie stosowane przez nas bez kontroli lekarza, zgodnie z zaleceniami  i  dawkowaniem umieszczonym na polskiej etykiecie.

Produkty CaliVita posiadają Prestiżowe Certyfikaty.

Sprzedawane są w ponad 30 krajach. Aby były dopuszczone do sprzedaży w danym kraju, muszą otrzymać  pozytywne krajowe certyfikaty i opinie. Spełniają, więc także wszystkie polskie normy i uregulowania prawne(m.in. atest PZH, IŻiŻ i opinię Sanepidu) czyli wszystkie normy i uregulowania prawne jakie muszą spełniać suplementy diety dopuszczone do sprzedaży na polskim rynku.

Oprócz tego posiadają certyfikaty kraju w którym są produkowane. Są nimi:

 • FDA – czyli Food and Drug Assosiation (Amerykańska Agencja do spraw żywności i leków) uchodzi za jeden z najbardziej rygorystycznych organów kontroli na świecie. Świadczy on o pełnym bezpieczeństwie ich stosowania.
 •  Good Manufacturing Practice – czyli Dobra Praktyka Wytwarzania świadczy o najwyższej jakości procesów produkcji suplementów.

Certyfikat ten obejmuje wszystkie procesy produkcyjne począwszy od zbierania naturalnych składników, poprzez produkcję suplementu, aż po metody pakowania i transportu gotowych produktów.

 Jest to dla nas gwarancja, że produkcja jest stale kontrolowana i  możemy mieć pewność najwyższej jakość i najnowszej technologii ich produkcji.

Bardzo ważnym atutem dla firmy jest zadowolenie klubowiczów (klientów). O tym, że tak jest świadczy fakt, że produkty CaliVita są wykorzystywane przez klijentów od 20 lat.

Suplementy diety CaliVita cieszą się również bardzo dobrą opinią wśród specjalistów. Świadczą o tym pozytywne opinie i wypowiedzi dietetyków, lekarzy i innych specjalistów z dziedziny zdrowia (wiele z nich możesz znaleźć w artykułach wydawanej gazety CaliNews i innych czasopismach dotyczących zdrowia  o konkretnych produktach).

ATUTY produktów:

Naturalna konserwacja

 • aby suplement diety był w 100 % naturalny i ekologicznie czysty, do konserwacji używa się wyłącznie naturalnych konserwantów, czyli korzystnych dla zdrowia ludzkiego roślin zawierających substancje konserwujące.
 • do konserwacji produktów roślinnych używa się bogaty w potas ekstrakt z żurawin, pomidorów, papryki, czarnych jagód, borówek, malin, jarzębiny. Wszystkie one zawierają naturalne konserwanty.
 • aby zapobiec jełczeniu oleju rybiego zamkniętego np. w kapsułce doskonałego produktu OMEGA3 zastosowano zestaw naturalnych tokoferoli (czyli naturalna witamina E).
 • dla polepszenia smaku lub aromatu stosuje się silnie skoncentrowane dawki ekstraktów z soku z malin, borówek, owoców cytrusowych. Stosuje się również cukier owocowy pozyskany z ekstraktu korzenia cykorii albo z malin, czyli fruktozę. Stanowią one jednak nie więcej niż 2-3% całości produktu.

Liofilizacja i dehydratacja - nowoczesne technologie.

Liofilizacja to kosztowna, ale i bardzo korzystna metoda konserwowania i zmniejszania objętości produktów nieodpornych na wysoką temperaturę. Wszystkie rośliny nie są odporne na działanie takich temperatur. .

Roślina poddana procesowi liofilizacji oddaje wodę, ale zachowuje przy tym wszystkie właściwości odżywcze, skład chemiczny i budowę w nienaruszonym stanie i może być przechowywana bez konserwowania przez praktycznie dowolnie długi okres czasu.
Produkty liofilizowane dzięki porowatej strukturze i małej zawartości wody są odporne na zakażenia bakteryjne i mogą być przechowywane dowolnie długo zachowując przy tym swoje właściwości.

Z kolei proces dehydratacji polega na próżniowym odessaniu wody z surowców roślinnych schłodzonych do temperatury +4?C.  Proces ten trwa kilka sekund, a jego efekty są podobne do efektów uzyskiwanych podczas liofilizacji. 

Procesy liofilizacji i dehydratacji pozwalają na znaczne zmniejszenie objętości roślin, które użyte zostały do produkcji suplementu diety. Dzięki temu w kapsułce lub tabletce można zmieścić większe ilości masy bowiem woda stanowi 75-85% masy roślin.

Zastosowana formuła TR ( timed release).

Proces technologiczny TR zapewnia stopniowe wchłanianie się suplementu przez co jest zapewniony ciągły poziom tej substancji w organiźmie.  Przykładem tego jest witamina C 500, C 1000 (która nie jest magazynowana oraz wytwarzana przez nas, więc musi byc uzupełniana) Paraprotex, seria Vital, które składają się z warstw wzmocnionych naturalnymi substancjami towarzyszącymi. Dzięki tej technologii suplement uwalnia do krwiobiegu przez okres 10-18 godzin równomiernie odpowiednie porcje składników. Dzięki tej formule:

• zapewniony jest stały dostęp do składników odżywczych
• zmniejszone do minimum niebezpieczeństwo postania hiperwitaminozy
• zwiększona skuteczność wykorzystania substancji zawartych w suplementach diety.

Kapsułki odporne na kwas żołądkowy.

Naturalne suplementy diety zawierające składniki wrażliwe na kwas żołądkowy pakowane są w specjalne kapsułki ( celem osłony) rozpuszczają się dopiero w jelitach pod wpływem enzymów trawiennych. Dzięki takiemu substancje odżywcze są w 100% wykorzystanych przez organizm.

Chelacja – bioprzyswajalność. 

W suplementach CaliVita International wszystkie minerały występują w schelatowanej formie.

Chelatacja jest procesem zwiększającym bioprzyswajalność minerałów. Większość potrzebnych minerałów znajduje się w wystarczającej ilości w codziennym pożywieniu. Kłopot jednak w tym, że ich bio przyswajalność nie jest większa niż 3-5%.

Chelatory (bardzo łatwo przyswajalne słabe kwasy organiczne) mają tę zaletę, że swobodnie się wchłaniają i przemieszczają w naszym organizmie. Jeśli do takiego kwasu przyłączyć jon minerału (co najmniej dwuwartościowy), będzie się przemieszczał razem z chelatorem.

Połączenie minerału z chelatorem ponad 10-krotnie zwiększa przyswajanie ich przez organizm, tak więc już niewielka ilość minerałów wystarczy by zaspokoić zapotrzebowanie.

Chelator uwalnia minerał dopiero wtedy, gdy ten jest potrzebny. Jeśli nie ma zapotrzebowania, minerał wraz z chelatorem krąży w organizmie bez żadnych konsekwencji i razem z nieaktywnym chelatorem może być usunięty z organizmu jeśli wystąpi szkodliwy nadmiar.

Te same słabe kwasy organiczne (czyli chelatory), po oddaniu jonu minerału, na takiej samej zasadzie łączą się z substancjami toksycznymi np. metalami ciężkimi (ołów, rtęć, kadm, antymon, arsen). Toksyczne dla organizmu metale ciężkie są razem z chelatorem usuwane z moczem albo kałem. Tak więc, suplement diety zawierający minerały w schelatowanej formie dostarcza jednocześnie służby porządkowe, które oczyszczają organizm, zaraz potem, jak z sukcesem spełnią swoją podstawową funkcję.
Istnieją trzy rodzaje chelatorów:

 •  Słabo wiążące – wiążą pierwiastki, ale są zbyt słabe, by usunąć toksyny
 •  Mocno wiążące – usuwają poza organizm wszystko co zwiążą, co w efekcie może doprowadzić do niedoborów cennych składników
 • Wzorcowe – wiążą się z pierwiastkami z optymalną siłą

Najpopularniejszym naturalnym wzorcowym chelatorem jest hemoglobina.

Do wzorcowych chelatorów zliczamy także chlorofil, kwas askorbinowy ( witamina C) , L-karnitynę i aminokwasy w postaci loktopeptydów.   Właśnie takich chelatorów używa CaliVita International  produkując suplementy.

Produkty zawierające minareły to: Iron Plus, Mega Zinc, Chelated Zinc, Strong Bones, Full Spektrum, Immunaid, Power Mins, Chromium Max.

Chelaty wykorzystywane są również w preparatach oczyszczających z toksyn, cholesterolu, tłuszczy, trójglicerydów, kwasu moczowego, antyoksydantów. Są to np. Omega 3 , Polinesian Noni, Ocean 21,  Liquid Chlorophyll, Spirulina Max , Purre Yucca, Garlic Caps, Nopalin, Vitamin E, Liver Aid,Super Co Q10

 

Do produkcji suplementów diety firma CaliVita International wykorzystuje rośliny i zioła z najdalszych zakątków świata,  Zanim jednak wykorzysta je jako składnik do produkcji suplementu potwierdza w badaniach klinicznych lecznicze działanie tych składników.

Nad doborem składników do produkcji suplementów czuwa prof. dr n. Med.Valerii Sedlak-Vadócz.

Od ponad 15 lat jest Przewodniczącą Zespołu Doradców Medycznych Calivita International.

Światowej sławy naukowiec. Posiada tytuły naukowe w dziedzinie medycyny, biochemii klinicznej i medycyny ortomolekularnej.
Od ponad 20 lat interesuje się również ziołolecznictwem, medycyną ortomolekularną, tradycyjną medycyną chińską oraz optymalnym sposobem odżywiania i suplementacją.

Opracowała kilka najbardziej nowoczesnych suplementów diety.

 • ParaProtex – nowy wymiar oczyszczania organizmu.
 • Cholestone  - najlepsza kontrola poziomu cholesterolu
 • Smokerade  - zestaw najsilniejszych antyoksydantów
 • Zenthonic  - suplement zawierający Mangostan
 • Energy And Memory - codzienny zastrzyk zdrowej energii.
 • Vital Woman, 
 • Vital Man 
 • Ocean 21

Liczba Klientów i Klubowiczów CaliVita systematycznie rośnie od początku działalności firmy w Polsce od 1997 roku. Minęło już 13 lat, jak firma wprowadziła swoje produkty na rynek polski. Dzięki temu niektórzy zawdzięczają tym produktom bardzo wiele. Jeżeli chcesz poznać również ich walory i skuteczność gorąco polecam Ci zapoznanie się z nimi bliżej.

Jeżeli leczona od dłuższego czasu choroba nie ustępuje a nawet dochodzi następna jako skutek uboczny działania antybiotyków czy innych leków z apteki – to wypróbuj produkty, które usuną przyczynę Twojego stanu zdrowia.

Suplementy pomagają zarówno przy błahych dolegliwościach jak: przeziębienie oraz tych poważnych włącznie z nowotworem.

Większość przewlekłych chorób ma swoje podłoże w złym odżywianiu.

Usuń przyczyny, a nie jedynie objawy choroby. Zadbaj o swój organizm dostarczając witaminy i minerały, aby osiągnąć zdrowie i znów żyć pełnią życia.

Potraktuj swoje ciało poważnie, gdyż to Ty jesteś odpowiedzialna/y za swoje zdrowie.  Jeżeli już teraz masz problem to pomyśl co się stanie za rok czy za pięć lat, jeśli dalej będziesz prowadził/a dietę pełną ubytków odżywczych?

Jeśli zależy Ci na dobrej jakości Twojego zdrowia powinieneś/aś zacząć korzystać z naturalnych suplementów diety. 

KONTAKT

suplementyok - sklep - kontakt

 

Formularz Kontaktowy


info@suplementyok.pl


logo2 Calivita
SuplementyOK COPYRIGHT © SuplementyOK '2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita International. Autor strony ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita© International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za tę witrynę. Produkty w ofercie CaliVita© International, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząc się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.